שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

אחות סיעודית בבית ל-24 שעותרובנו מכירים את המטפלות לקשישים. אנחנו פוגשים אותן מלוות אותם בטיול בחוץ, מסייעות להם במטלות קלות ולעיתים גם במיומנויות אחרות כמו רחצה , סדר וניקיון וכד'. אלו נשים וגברים העושים מלאכה חשובה ומסורה, על מנת להנעים את זמנו של המטופל ולדאוג לקשיש. אך לעיתים, יש צורך ביותר מכך. לעיתים נזדקק לשירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות.

מהי אחות סיעודית? מה ההבדלים בינה לבין מטפלת? מתי קיים הצורך לעשות שימוש בשירותי אחות סיעודית בבית ל-24 שעות? ועל מה חשוב לשים לב בבחירת האחות? על תשובות אלו ונוספות עונים מומחי 'היחידה לסיעוד', החברה המובילה בשירותי סיעוד וטיפול, בשורות הבאות.

מתי נזדקק לאחות סיעודית?

לרוב, מטפלת מוסמכת תספיק כדי ללוות את הקשיש ולדאוג לדברים שהוא זקוק להם. לעיתים, נדרש לליווי של רק שעות ספורות ולעיתים לליווי של יממה שלמה. אך לעיתים נדרש גם לטיפול של אחות סיעודית בבית ל-24 שעות. זה קורה לרוב כאשר יש הדרדרות במצבו של הקשיש וכניסה לשלב יותר קשה ומורכב או שכוחותיה של המשפחה המטפלת בו גם כן, תמו או אינם יעילים עוד או במקרה שהם נאלצים לנסוע הרחק מהקשיש לתקופה מסויימת.

לרוב, הצורך החדש יהיה פיזי. חוסר יכולת של המטופל לבצע מיומנויות פשוטות או ריתוק מלא למיטה או בלי יכולת לזוז כמעט. במקרה זה נדרש לאחות סיעודית אשר תפקידה הוא לדאוג לכל צרכיו של המטופל ולהיות שם עבורו למשך כל שעות היממה.

ההבדלים בין מטפלת לאחות סיעודית בבית ל-24 שעות. 

האחות הסיעודית דואגת  בעצם לכל צרכיו של המטופל, במשך 24 שעות ביממה. היא אינה מטפלת המעניקה שעות ספורות בלבד אלא מהווה חלק ממשרות הממלאות את כל השעות. היא תסייע לקשיש להתרחץ, תדאג לסידורים ולכל צרכיו, תסייע לו לאכול, תדאג לנטילת התרופות שלו, תסייע לו להתלבש ועוד מגוון עבודות פיזיות לצד תמיכה נפשית. היתרון הגדול של האחות הסיעודית הוא גם הכשרתה הרפואית וההתמקצעות שלה במקצוע כאחות. לנסייון, במקרים אלו- חשיבות רבה מאוד.

למה לא לאשפז את הקשיש במוסד סיעודי?

אמת, מוסד סיעודי הוא אופציה קיימת למקרה שרוצים להעניק לקשיש אפשרות ליחס 24 שעות ועדיין, יש רבים הסולדים ממוסדות שכאלו. איננו באים לשפוט וכל אחד עם התחושות שלו והשמועות והסיפורים ששמע על יחס הצוות (בשוגג), במקומות לחוצים שכאלו. אנחנו נתייחס רק ליתרונות שבשירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות.

הראשונה והחשובה ביותר קשורה לתחושות של הקשיש עצמו. גם כך הוא נמצא במצב רוח ירוד. עצם ההרגשה שהוא תלוי לחלוטין באחר- מסיבה לא אי נחת וגורמת לו למצב נפשי עגום. בנקודה זו, יש חשיבות רבה להשאירו בסביבה אותה הוא מכיר ואליה הוא מרגיש שייך. סביבה שהיא לא "בית חולים" על כל המשתמע בכך אלא עדיין במקום מוכר לו, חופשי, עם אוויר צח ואתרים שהוא מכיר, המקנים לו תחושת בטחון.

היתרון השני נוגע לאיכות הטיפול. ככל שישתדל, כח האדם במוסדות הסיעודיות מוגבל וחייב להתחלק בין מטופלים רבים. אחות סיעודית בבית ל-24 שעות מעניקה טיפול פרטני וייעודי רק לקשיש וכל תשומת הלב שלה נתון רק בו ורק לצרכיו. כך הוא  מקבל בכל שעות היממה יחס מלא לחלוטין והמשפחה עצמה יכולה להרגיש בטוחה, כי יקירה נמצא כל העת בהשגחה מלאה, צמודה ואיכותית.

איך נוכל לבחון את איכות האחות הצמודה?

כאשר אנו בוחרים אחות סיעודית בבית ל- 24 שעות, חשוב לשים לב לכמה נושאים חשובים ולבדוק כמה נקודות קריטיות. בראש ובראשונה עלינו לבדוק את רמתה המקצועית ואת רמת ההתמחות שלה ואילו טיפולים (סיעודיים ורפואיים) היא רשאית ומוסמכת להעניק. כנ"ל יש לעמוד על רמת הוותק, המיומנות והמקצועיות של האחות. בוודאי גם נוכל למצוא אחיות צעירות עם יכולות רבות ועדיין לניסיון אין תחליף.

הדבר הנוסף שנבחן, אינו קשור לפן המקצועי אך הוא חשוב לא פחות. חיוך ואמפטיה שווים לבריאות לא פחות ולכן נבחן גם את רמת האנושיות , החמלה שהיא מפגינה, הגישה, האינטימיות והכימיה שבין האחות למטופל. האחות צפויה להיות בקרבתו של הקשיש זמן רב כל יום למשך תקופות ארוכות ולכן "חיבור" נכון ביניהם וגישה טובה של האחות- שווים זהב.

'היחידה לסיעוד'  מעניקה שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות כמו גם שירותי טיפול וסיעוד אחרים. אנו בוחרים את האחיות הסיעודיות שלנו בקפידה וגאים לראות כי הן משרתות נאמנה ובאנושיות רבה את המטופלים הרבים שלנו.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה

בניית קישורים לקידום מהיר

גם היום, שנת 2021, אחרי תקופה יחסית ארוכה שבה תחום ה- SEO פעיל ועובר כל מיני שינויים, עדין  בניית קישורים לקידום מהיר מהווה חלק חשוב

קישורים לקידום אתר בגוגל

קישורים הם אחד מהקריטריונים הכי חשובים בתהליך של קידום אתר בגוגל. קישורים הם חלק ממנגנון שבעזרתם מנוע החיפוש גוגל מקדם את האתרים שקיימים ברשת האינטרנט.

פרסום כתבות שיווקיות

כאשר אנו רוצים להציג את העסק, המוצר, המיזם, השירות או כל דבר אחר, לרוב הפרסום יכיל תוכן. אנשים צורכים תוכן בכל מקום. הם מחפשים תוכן,

בלוג
בניית קישורים לקידום מהיר

גם היום, שנת 2021, אחרי תקופה יחסית ארוכה שבה תחום ה- SEO פעיל ועובר כל מיני שינויים, עדין  בניית קישורים לקידום מהיר מהווה חלק חשוב

בלוג
קישורים לקידום אתר בגוגל

קישורים הם אחד מהקריטריונים הכי חשובים בתהליך של קידום אתר בגוגל. קישורים הם חלק ממנגנון שבעזרתם מנוע החיפוש גוגל מקדם את האתרים שקיימים ברשת האינטרנט.

בלוג
פרסום כתבות שיווקיות

כאשר אנו רוצים להציג את העסק, המוצר, המיזם, השירות או כל דבר אחר, לרוב הפרסום יכיל תוכן. אנשים צורכים תוכן בכל מקום. הם מחפשים תוכן,

בלוג
איך בונים אסטרטגיה לקידום אורגני

העלייה הקיצונית בשימוש באינטרנט יצרה תחרותיות מרשימה. כיאה לכל שוק שניתן להרוויח ממנו, מגיעים שחקנים חזקים ומנסים את מזלם. קידום אורגני הוא הדרך של אתר

בלוג
5 טיפים לפרסום בפייסבוק

למרות שיצא לכם לעשות לא מעט פעולות כדי לקדם ולפרסם את העסק שלכם, בפועל זה לא בדיוק קורה? אתם תוהים מה ניתן לעשות והאם לא

בלוג
קניית צפיות ליוטיוב אמיתיות

אנחנו חיים בעידן בו אם אתם בעלים של מותג או אם אישיות מפורסמת, אתם חייבים שתהיה לכם נוכחות משמעותית ברשת. מותגים רבים משתמשים ברשתות כדי