מטפלות לילה לקשישים – בשביל השקט הנפשי שלכם

מטפלות לילה לקשישיםכולנו דואגים להורים שלנו או לבן משפחה שחלה או נפצע. לרוב נשהה סביבו, ננסה לסייע לו, לעודד את רוחו ולטפל בו, הרבה מעבר למה שניתן לו בבית החולים, או בבית אבות וכן אפילו כאשר הוא נמצא בבית. לצערנו, גם אנחנו בני המשפחה, בסופו של דבר רק אנשים, עם משאבי זמן מוגבלים, צרכים נוספים, מטלות ומשימות, חיי משפחה מקבילים ובעיקר בעלי כח מוגבל. למרות הרצון הטוב והעז שלנו – לא תמיד נהיה מסוגלים להעניק ליקירנו טיפול מושלם, כל הזמן, כל יום וכל לילה.

מתוך הבנה של המגבלות של כולנו, עלה וקם הצורך בפונקציית מטפלות לילה לקשישים. למעשה, תחום זה ביצע מהפכה של ממש בתחום הסיעוד. כיום, ניתן למצוא באמצעות חברות מקצועיות, אמינות ובעלות סטנדרט גבוה, מטפלות לילה לקשישים, המסירות מעט ובשעות קצובות את הנטל הכבד מעל כתפי המשפחה, כדי שאלו יוכלו לחדש כוחות ועם שקט נפשי, שמישהו מיומן ומקצועי דואג ליקירם.

תשנו את החשיבה.

כאשר אנו מדברים על מטפלות לילה לקשישים, ישר קופץ לראש לאנשים: מטפלת זרה. ובכן, אין הדבר כך בהכרח. לא תמיד חייבים לעמול ולהשיג שירותים ואישורים עבור עובד זר. ניתן להיעזר בשירותיהן של מטפלות לילה לקשישים, אשר רבות מהן גם מחזיקות בהשכלה רפואית מסוימת ומקנות להם כלים, כדי להעניק לקשיש ליווי וסיעוד ברמה הגבוהה ביותר.

יתרה מכך, שירותי סיעוד של מטפלות לילה לקשישים, יכולים למעשה להתבצע בכל מקום. גם בבית החולים בו הקשיש מאושפז, גם בבית האבות וגם בבית של הקשיש עצמו. יש לגיוון זה וליכולות של המטפלות יתרונות רבים. הנה כמה מהם:

חלוקה אפשרית

הילדים והמשפחה נמצאים למען ההורים שלהם ויעשו הכל בשבילם. לפעמים זה קל יותר, למשל כאשר יש 6 ילדים, כולם זמינים, כולם גרים בקרבת מקום וכד' ולפעמים, נגלה שזה מורכב יותר. שאנו בודדים במערכה ולמרות רצוננו העז, איננו יכולים לתת 100% מעצמנו ב-100% מהזמן. מטפלות לילה לקשישים עונות בדיוק על נקודה זו. הן יכולות להעניק לנו את הכתף הנוספת, בזמן ובמקום שנוח לנו, בלי לפגוע באיכות הטיפול ולרוב, גם לשפר אותו.

לשמור על הכוחות

 גם אם נמצא מלווה מטעם המשפחה לכל יום, זה יחזיק מעמד לטווח הקצר. בואו נודה על האמת , למרות הרצון העז שלנו, גם לנו יש משפחה, עבודה שצריך לקום אליה בבוקר, ערנות נדרשת במהלך היום, עיסוקים נוספים וכד'. לעיתים הלילות יכולים להיות ארוכים בשל דרישות הקשיש ולאורך זמן, לא נוכל לתת טיפול מיטבי וחמור מכך- גם אנחנו נקרוס. מטפלות לילה לקשישים, מורידות קצת את הנטל ועוזרות לבני המשפחה לחדש כוחות. את שעות הלילה – הן ממלאות ואתן יכולים לסייע בטיפול בשעות הרגילות, בלי להפר את שיגרת היום או לפגוע בה.

תחושה טובה יותר לקשיש

 בבית שלו עצמו, בסביבה המוכרת לו, הקשיש מרגיש הרבה יותר נוח. כל עוד, זה מתאפשר מבחינה רפואית, הקשיש יעדיף לשהות בבית שלו. המטפלות, יאפשרו לנו להעניק את התחושה הטובה הזו. גם בלילה, הקשיש יכול להיות עצמאי במידה מסוימת ועדיין להיות מלווה במישהו מקצועי.

ערנות ומקצועיות

הטיפול בקשישים בשעות הלילה זה העבודה של מטפלות לילה לקשישים. לכן הן ערניות ועובדות בשעות אלו. לצערנו, רבים מהצרכים הפיזיים וההתדרדרות הבריאותיות מתרחשות בשעות הלילה. הערנות והמוכנות חשובים מעין כמותם. ניתן גם לשדרג את היכולות המקצועיות של המטפלות. למשל על ידי אחיות לילה שיש להן הכשרה רפואית גבוה וידע וניסיון רב, גם במקרי חרום.

תשומת לב

כולנו מכירים את מצב כח האדם הקשה בבתי החולים. העומס עולה על גדותיו ומטופלים לא מקבלים את הטיפול הרצוי. איננו מעבירים חלילה ביקורת אלא מתארים מצב קיים. דבר זה מביא ליתרון העצום של מטפלות הלילה לקשישים המאושפזים בבתי חולים. גם כשהצוות הרפואי הקבוע עסוק במשימותיו האחרות, עבור יקרכם- תמיד יש מענה ועין בוחנת.

תקשורת

הקושי הגדול ביותר עם עובדים זרים או פערי השפה. במיוחד בקרב קשישים, שלעיתים שפה זרה עמו אנגלית פחות נהירה להם ובמיוחד בשעות הלילה שעה שכולנו מנומנמים ופחות חדים. כאשר יהיה צורך רפואי או כאשר נדרשת אינטימיות רבה בטיפול כמו בלילה- לעיתים אי הבנת השפה יכול להיות מכשול. מטפלות הלילה, יכולות לגשר על פער זה. הן בשיחה בעברית והן בשיחה בשפה נדרשת נוספת כמו רוסית.

אנחנו יודעים שעבור יקירכם, חשוב לכם לתת את הטוב ביותר. לכן אנחנו ב'יחידה לסיעוד', מקפידים על איכות בכל רבדי הפעילות שלנו ושמירה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר. איננו מתאימים מטפלות ככה סתם אלא על פי הבנה של הצרכים ובחשיבה משותפת ומיטיבה. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה

אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

רובנו מכירים את המטפלות לקשישים. אנחנו פוגשים אותן מלוות אותם בטיול בחוץ, מסייעות להם במטלות קלות ולעיתים גם במיומנויות אחרות כמו רחצה , סדר וניקיון

אחות סיעודית בבית ל-24 שעות
בלוג
שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

רובנו מכירים את המטפלות לקשישים. אנחנו פוגשים אותן מלוות אותם בטיול בחוץ, מסייעות להם במטלות קלות ולעיתים גם במיומנויות אחרות כמו רחצה , סדר וניקיון

עובדים זרים פנויים לסיעוד
בלוג
עובדים זרים פנויים לסיעוד

הצורך ההולך וגובר להיעזר בשירותים של עובדים זרים בתחום הסיעוד, יוצר מורכבויות ואתגרים רבים. זו לא רק היכולת למצוא עובדים זרים פנויים לסיעוד אלא בעיקר

עובדים זרים לסיעוד
בלוג
תהליך העסקת עובדים זרים לסיעוד

יותר ויותר משפחות פונות אל חברות סיעוד וכוח אדם, על מנת שאלו יעזרו להם להעסיק עובדים זרים לסיעוד יקיריהם. בכוחם של עובדים זרים, השוהים בבית