מטפלות זרות לקשישים

מטפלות זרות לקשישיםלצערנו, הזמן אינו עומד מלכת והזקנה קופצת או תקפוץ על כולנו ברבות השנים. יתכן וזה המצב גם לגבי האדם היקר שלנו. בין רגע אחד הוא הפך לתלוי או סיעודי. זה יכול להיות בעקבות ניתוח שעבר, התדרדרות בקו הבריאות, פתאומית או החמרה רפואית פתאומית. באותו הרגע, ניטלה ממנו היכולת לתפקד לבדו באופן עצמי.

אנחנו ממש רוצים לסייע אך לא תמיד הדבר מתאפשר, גם אנחנו פועלים בסד הלוחץ של הזמן שלנו, מול המשימות השגרתיות של חיינו, הצורך לנהל באופן תקין את המשפחה האישית שלנו ובכלל, כחלק מהטיפול בקשיש, ישנם משימות רבות שלא כל אחד מסוגל להתמודד עימן ברמה המנטלית או ברמה הפיזית. יתרה מכך, אנו זקוקים למישהו שיסעד את המטופל 24 שעות ביממה. שיגור אצלו – תרתי משמע. מטפלות זרות לקשישים, במקרים אלו- הן פתרון מושלם.

 

מה מגיע לנו?

המחזה של מטפלות זרות לקשישים, המלוות אותן בסידורים, בטיולים ובטיפולים הוא מראה שכבר הפך לנפוץ. הוא הפך לפופולארי בגלל היותו פתרון כולל ואיכותי ולטווח ארוך. כעקרון, אנשים שזקוקים מסיבה כלשהי לעזרה סיעודית וגם עמדו בפרמטרים מסוימים, זכאים לפנות אל תביעת חוק סיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי ולהיות זכאים למטפלת סיעודית אשר תגיע אל  ביתו של הקשיש ותעניק לו שירותים מגוונים על פי צרכיו והכללים הנהוגים.  

מטפלת סיעודית יכולה להיות כמובן ישראלית. זו תגיע במסגרת שעות הסיעוד של המוסד לביטוח לאומי, שהינן בדרך כלל כמה שעות בודדות ביום. יש לכך כמובן יתרון רב. מטפלת ישראלית דוברת עברית או רוסית וכד', יכולה לתקשר היטב עם הקשיש ולפשט את כל הליך הטיפול, כמו גם לשמש עבורו אוזן קשבת וכאשת שיחה. יחד עם זאת, עובדת ישראלית תתקשה להעניק שירות 24 שעות ביממה, כולל המעבר לגור בדירת הקשיש. מטפלות זרות לקשישים – יוכלו לעשות זאת ובאות מראש מוכנות לכך.

מטפלת זרות לקשישים

עובדים זרים בתחום הטיפול והסיעוד יכולים לעבוד כאמור 24 שעות ביממה. מכיוון שהם רחוקים מארצם וממשפחתם, הם ממוקדים רק בעבודת הטיפול ואף יכולים לעבור להתגורר בבית המטופל ולשהות לצידו כל היום. חשוב להקפיד להביא מטפלות זרות לקשישים רק ממדינות עימן יש לישראל אמנה, קשרים והסכמים הנוגעים להבאת עובדים זרים, דוגמת: רומניה, הודו, אוקראינה, פיליפינים ועוד.

מטפלות זרות לקשישים יעסקו באותן פעולות שמטפלות סיעודיות עושות, כגון רחיצה וניקיון המטופל, בישול והאכלה, סידור וניקיון הדירה, ליווי הקשיש לסידורים וטיפולים, כמו גם יציאה להתאווררות. באופן טבעי, מעצם היותה בבית עצמו למשך תקופה ארוכה, היא יכולה להירתם למשימות נוספות, אבל אאסור להעסיקה בדברים שאינם בהסכם כמו למשל ניקיון פאנלים/תריסים וכד', גינון ועוד. 

התאמה למטופל

יש צורך בהרבה מזל כדי להצליח להתאים בין מטפלות זרות לקשישים לבין הקשישים עצמם בצורה מוצלחת. הרבה מזל אבל גם המון עבודת בדיקה שלפני והכנת השטח. זו אינה עובדת שבאה הולכת. היא יכולה להישאר 24 שעות למשך שנים ולכן חשוב הקשר בינה לבין המטופל, שיבוסס על כבוד ואמון. 

חשוב גם לזכור, שברבים מן המקרים, המטפלת הזרה תהיה אמונה רק על הטיפול בדמות אחת מהמשפחה, בעוד בן או בת הזוג של הקשיש מתפקדת כרגיל. ועדיין, המטפלת השוהה בתוך בית הזוג, צריכה להתמודד גם עם החצי השני. אין ספק שזו סוגיה מורכבת ועדינה ולכן יש צורך לבחור בקפידה את העובדת הזרה, באמצעות חברת סיעוד מקצועית ולהיות עם יד על הדופק כדי לפתור קונפליקטים נפיצים.

הבירוקרטיה

לחברת סיעוד אמינה ומקצועית חשיבות גם אל מול הקשיים הבירוקרטיים הנלווים להעסקת מטפלות זרות לקשישים. יש צורך במילוי טפסים רבים, כתיבת בקשות, עמידת במבחנים, התנהלות מול גופים רגולטוריים,  והצורך להקפיד על כל מיני חובות וזכויות ל המטפלים (כגון ביטוחים וכד'). 

אנשי המקצוע בחברות האלו, גם יבצעו עבורכם את הבדיקות להתאמה מרבית. יש להם הידע על היכולות והכישורים של המועמדת, הידע שלה בשפות, האופי שלה ומידת התאמתו למטופל שלכם. הם יבצעו גם מעקב וביקרות על עבודתה של המטפלת וידעו להיות שם כאשר נזדקק לשיחה הנוגעת לשיפור השירות והטיפול. בתקופה סוערת ולחוצה המאפיינת תקופות של התדרדרות רפואית, כדאי שתהיה לצידכם חברה מיומנת, המכירה את כל הנושא על בוריו ותפעל למענכם. אנחנו ב'יחידה לסיעוד', מבטיחים לכם כי נהיה לצידכם בכל שעל וצעד.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה

אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

שירות אחות סיעודית בבית ל-24 שעות

רובנו מכירים את המטפלות לקשישים. אנחנו פוגשים אותן מלוות אותם בטיול בחוץ, מסייעות להם במטלות קלות ולעיתים גם במיומנויות אחרות כמו רחצה , סדר וניקיון