אחות פרטית מחיר

אחות פרטית מחירלא פעם שואלים אותנו לגבי המחיר של אחות פרטית. אז החלטנו אחת ולתמיד לכתוב עבורכם מחירון שיסייע לכם בבחירת אחות פרטית. לפני כן, חשוב לזכור כי הבחירה של אחות פרטית לא יכולה להתבצע רק על פי המחיר, אלא יש לקחת בחשבון גם שיקולים והחלטות אחרות כמו למשל הזמנים שבהם אנו זקוקים לאחות, מצבו הפיזי והנפשי של המטופל, מה בדיוק הצרכים שלו בהיבט הרפואי, המיקום של הטיפול (לעתים זה בבית החולים, לעתים בבית) ועוד.

 

ממה מורכב המחיר של אחות פרטית?

המחיר של אחות פרטית מורכב מכל מיני קריטריונים הכוללים בין השאר את המיקום שבו יתבצע השירות, האם זה בשעות היום או הלילה, האם מדובר בכמה שעות בודדות, בכמה ימים בודדים או בתקופה ממושכת יותר. לעתים השכר של האחות נקבע לפי שעה ולפעמים לפי חודש.

אחות פרטית מחיר ללילה להשגחה בבית החולים

המחיר ללילה להשגחה בבית החולים נע בין 75-90 ש“ח. המחיר לרוב הוא לפי מינימום 8 שעות, לא כולל מע“מ ולא כולל נסיעות. תוספת לשבת וחג נע בין 10-20 ש“ח לשעה.

 

אחות פרטית מחיר ללילה להשגחה בבית

המחיר ללילה להשגחה בבית נע בין 80-100 ש“ח. המחיר לרוב הוא לפי מינימום 8 שעות, לא כולל מע“מ ולא כולל נסיעות. תוספת לשבת וחג נע בין 10-20 ש“ח לשעה.

אחות פרטית מחיר לבדיקות

המחיר של אחות פרטית לבדיקות נע בין 300-450 ש“ח לא כולל מע“מ. כל תהליך שמבצעת האחות בבית או בבית החולים מתומחר בצורה שונה כמו למשל החלפת זונדה, החלפת קטטר, החלפת אינפוזיה, ביצוע בדיקות ועוד.

מתי צריך אחות פרטית?

אחות פרטית מחיר ללילהיש כל מיני מקרים בהם נזדקק לאחות פרטית כמו למשל אחרי טראומה שהאדם עבר, ניתוח, בעת תהליך שיקומי, במצבים סיעודיים ועוד. מדובר בתקופה שבה המשפחה נמצאת תחת הרבה מאוד לחץ. בני המשפחה הרבה פעמים מגיעים למצב של שחיקה וחוסר יכולת לטפל בקרוב להם בעצמם. אחות פרטית יכולה לסייע, להקל על המשפחה וגם לספק תמיכה רבה למטופל.  אחות אמנם איננה רופאה אבל היא כן יכולה לבצע המון תהליכים ופעולות בתחום הרפואי כמו למשל ביצוע אומדן פיזי והיסטורי בריאותי, קידום ושימור הבריאות של המטופל, מתן תרופות, חבישה של פצעים, תיאומי טיפולים ועוד. יש גם אחיות שההכשרה שלהן היא סיעודית ואז היא יכולה לסייע בעוד מגון של מצבים בהם המטופל זקוק לעזרה יומיומית קבועה.

 

איך בוחרים אחות פרטית?

חשוב לבחור חברה שבה צוות האחיות והמטפלות נבחר באופן אישי על ידי אנשי המקצוע במטרה שתוכלו לקבל את השירות הטוב, המסור והמקצועי ביותר. חשוב שזו תהיה אחות שמתאימה למטופל גם בהיבט האישי וגם בהיבט המקצועי בהתאם לצרכים שלו. לפני שיבחרו לכם אחות פרטית, על החברה לאתר בדיוק את הצרכים שלכם, לשאול את השאלות הנכונות כמו מיקום הטיפול, אופי המטופל, מה המצב האישי, הקוגנטיבי, הפיזי והנפשי שהמטופל נמצא בו, באיזו שפה או באילו שפות הוא מדבר ולפי זה לבחור את האחות.

מי משלם את העלות לאחות?

זה מאוד תלוי מה הכיסוי שיש לכם וכמה ממנו ניצלתם. לפני שאתם מזמינים או משלמים כסף לאחות פרטית, עליכם ליצור קשר עם קופת החולים וגם במידה ויש לכם ביטוח פרטי לבדוק דרכו למה בדיוק אתם זכאים. יכול להיות שיש לכם או לקרוב לכם זכאות מלאה או חלקית ואז תצטרכו לשלם הרבה פחות כסף.

אחרי עשורים שלמים בהם העניקו לנו ההורים שלנו ממיטב זמנם, כספם וחייהם, בסופו של דבר מגיע השלב שבו אנחנו אמורים לתת להם גם מעצמנו, במיוחד אם ההורים שלנו הפכו לסיעודיים. מה זה בעצם סיעודי? מהי ההגדרה של אדם סיעודי? האם ובאילו מקרים נדרש סיוע בדמותה של אחות סיעודית? האם אחות כזאת נדרשת כמלווה צמודה מסביב לשעון או שניתן להיעזר בה על בסיס חלקי? מי מספק שירותי אחות לאנשים סיעודיים? מהן הפעולות ומהם התחומים בהם יכולה האחות לסייע להורים הסיעודיים שלכם? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

מיהו אדם סיעודי?

ובכן, סיעוד הוא תחום שהפירוש המילולי שלו הוא הגשת עזרה. את המילה סעד אפשר למצוא בתחומים נוספים לרבות בתחום המשפט כאשר אדם פונה לבית המשפט ומבקש ממנו סעד, כלומר עזרה בדמות צו משפטי מבוקש. אדם סיעודי הוא אדם שסובל ממגבלה ביכולת ההתנהלות העצמאית שלו ביום יום. מגבלה זו יכולה להיות חלקית סביב פעולות ספציפיות והיא יכולה להיות מקיפה וכוללת. כך למשל, ישנם אנשים הזקוקים לסיעוד ברמה של ניקיון הבית או ליווי והסעה לסידורים מחוץ לבית, בעוד אחרים זקוקים לסיעוד אישי צמוד הכולל גם היגיינה אישית, התלבשות, אכילה, תנועה ברחבי הבית ומחוצה לו וכדומה.

את ההבחנה הדקה הזאת חשוב מאוד להכיר מכיוון שאתם עשויים לחשוב שזה שההורים שלכם מתקשים לנהוג לבד או לנקות בעצמם את הבית, לא אומר שהם אנשים סיעודיים ולא אומר שהם זכאים למשל לקבל סיוע בשכירת שירותיה של אחות סיעודית. בפועל, סיעוד הוא מדרג של מצבים ולאורך כל המדרג הזה האדם נחשב לסיעודי וגם זכאי לכל ההטבות המוגדרות בחוק, כמובן בהתאם לרמת הסיעוד.

האם נדרש להורים שלכם סיוע של אחות סיעודית?

כפי שאמרנו קודם לכן, סיעוד יכול לבוא לידי ביטוי ברמות שונות ובצורות שונות, שהמכנה המשותף לכולן הוא, שהאדם הסיעודי זקוק לסיוע בתחום אחד או יותר במהלך חיי היום יום שלו. אחות סיעודית הוא מונח גג שכולל בתוכו אחות מוסמכת שמספקת שירותי סיעוד אך גם מטפלת סיעודית. בכל המקרים, שירותיה של אחות סיעודית נדרשים לטיפול ישיר בצרכים הפיזיולוגיים והנפשיים של האדם הסיעודי. זאת אומרת, שאם ההורים שלכם זקוקים לסיוע בהסעות לסידורים בעיר, אחות סיעודית הוא לא הפתרון המתאים לכם, אבל אם ההורים שלכם זקוקים לאיש מקצוע שיסייע להם להתנהל ביום יום, להתקלח, לשמור על היגיינה אישית, להתלבש, לשוחח ולהיות בחברה של אדם אחר, אחות סיעודית היא בהחלט אשת המקצוע המתאימה.

המקרה הספציפי של אחות מוסמכת המספקת שירותי סיעוד מתאים במיוחד לאנשים סיעודיים בעלי מחלות רקע או אחרי ניתוח, ואשר זקוקים לא רק לסיוע ותמיכה בהתנהלות היומיומית אלא גם סביב כל הנושא של בקרה רפואית. במקרה הזה, תפקידה של האחות כולל גם מתן תרופות, ביצוע בדיקות רפואיות לאורך היום, מתן זריקות על פי הצורך, סיוע בהגעה לבדיקות רופא ולמעשה ניהול כל ההיבטים הרפואיים של האדם הסיעודי לו היא מסייעת. במידה ומדובר במקרה סיעודי שבו אין מעורבות של תהליכים רפואיים הדורשים נוכחות של אחות או רופא, לרוב תידרש מטפלת סיעודית שאין לה בהכרח הסמכה כאחות מוסמכת.

האם אחות סיעודית נדרשת מסביב לשעון?

ככלל, שירותי אחות סיעודית הם שירותים יקרים יותר מאשר שירותים של מטפלת סיעודית או של גורם מסייע. בהתאם לכך, נהוג להיעזר בשירותיה של אחות מסומכת בתחום הסיעוד אך ורק להיבטים הרפואיים של תהליך הסיעוד. כפי שאמרנו קודם לכן, אם מדובר באדם סיעודי הנמצא גם במצב רפואי ובריאותי רגיש מאוד, הרי שליווי של אחות מוסמכת הוא נדרש על בסיס קבוע ולכן אחות סיעודית תידרש לצורך ליווי צמוד מסביב לשעון. במקרים אחרים, ניתן לשכור מטפלת סיעודית שתלווה את ההורים לאורך היום ובמקביל להיעזר בשירותיה של אחות סיעודית מוסמכת לצורך מטלות סיעוד ספציפיות כמו מתן זריקות, מתן תרופות, עריכת בדיקות בבית וכן הלאה.

את כל הנושא של תמהיל הסיוע לאנשים סיעודיים כדאי ללמוד עם גורם מקצועי המתמחה בתחום הסיעוד ולרוב גם מספק שירותי סיעוד. כמו כן, יש לקחת בחשבון את העלויות הכלכליות ואת ההטבות להן אתם זכאים בהתאם למאפייני הסיעוד הנדרש.

מימון, השתתפות והטבות סביב שירותי אחות סיעודית

אחד מהמרכיבים המרכזיים שיהיה עליכם לקחת בחשבון בהזמנת שירותיה של אחות סיעודית הוא כמובן המרכיב הכלכלי. עבודת הסיעוד היא עבודה תובענית מאוד ובמקרים רבים נדרשת מסביב לשעון. הפתרון המודרני מדבר על מטפלת סיעודית, בדרך כלל עובדת זרה, המלווה את האדם הסיעודי מסביב לשעון, מתגוררת עימו בביתו ומסייעת לו בכל ההתנהלות האישית שלו לאורך היום. זוהי רמה אחת של סיעוד ועבורה ניתן לקבל השתתפות מאוד חלקית מן הרשויות, אלא אם יש לכם ביטוח סיעודי מורחב שלו דאגתם מראש. ככלל, סוג זה של סיעוד דורש מימון מלא של בני המשפחה, אלא אם יש ביטוח סיעוד פרטי.

המקרה של אחות סיעודית הוא מקרה יותר רפואי ולכן גם מכוסה בהיקף נרחב יותר על ידי הרשויות וקופות החולים. במילים אחרות, במידה וההורים שלכם זקוקים לסיעוד רפואי ולא רק לסיעוד תפקודי, תוכלו ליהנות מהטבות נרחבות יותר והשתתפות משמעותית יותר במימון שירותיה של אחות סיעודית. יחד עם זאת, לרוב, שירותי אחות מקצועית בתחום הסיעוד הם לא שירותים שנדרשים בהיקף נרחב כל כך מסביב לשעון ועל כן, ההשתתפות במימון שירותיה של האחות תהיה גבוהה יותר, אך התרומה של האחות במונחי זמן תהיה שולית יותר. כך למשל, קופת החולים עשויה לממן באופן מלא את כל הנושא של הגעת האחות לבית האדם הסיעודי לצורך מתן זריקות וביצוע בדיקות רפואיות, אך לא תממן כל מרכיב אחר של סיעוד כמו מקלחת, התלבשות, הכנת אוכל והאכלה וכן הלאה.

כל התשובות בביטוח הלאומי

את כל מה שאתם צריכים לדעת על תחום הסיעוד תוכלו ללמוד מהביטוח הלאומי, שם גם תוכלו לקבל מידע מלא על כל הזכויות להן אתם זכאים. אנשים סיעודיים זכאים להטבות שונות שיכולות להקל עליהם את התנועה במרחב הציבורי וכמובן להטבות כלכליות למימון הטיפול הסיעודי בהם. במוסד לביטוח לאומי מבוצע התחשיב המדויק של היקף הסיעוד לו זכאי כל אזרח בהתאם למסמכים רפואיים המוגשים למוסד ועל בסיס החישוב שאותו יבצע המוסד בהתאם להוראות החוק הברורות. אם אתם בכל זאת רוצים לקבל מידע שאולי המוסד לביטוח לאומי לא ישמח במיוחד לתת לכם, כדאי לפנות לגורם מקצועי המספק שירותים סיעודיים. בישראל פועלות לא מעט חברות המספקות שירותי סיעוד לרבות סיעוד רפואי באמצעות אחות סיעודית. חברות אלה תוכלנה לפרט לכם את כל האפשרויות העומדות בפניכם, את השילובים השונים של אשת מקצוע מוסמכת עם מטפלת כללית, האפשרויות להיעזר בביטוחים שונים וההיקפים המדויקים של ההשתתפות לה אתם יכולים לצפות וכל פרט מידע אחר שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר עבור ההורים שלכם, גם סביב שכירת שירותיה של אחות סיעודית וגם סביב כל הסיעוד התפקודי הנדרש להם.

אם אדם הקרוב אליכם נמצא בבית חולים מכל סיבה שהיא בין אם עבר תאונה לא פשוטה הדורשת שיקום, בין אם אירוע לבבי, שבץ או כל מצב רפואי אחר, אחות פרטית בבית חולים יכולה לסייע לו בהמון דברים ובעיקר להקל עליכם בני המשפחה ולהוריד מהנטל. הרי כשמשהו קורה למישהו שקרוב לנו מיד חיינו משתנים מקצה לקצה גם בהיבט הנפשי, גם בהיבט הפיזי. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו צריכים לדאוג להם בין אם זה משימות בירוקרטיות ובין אם כאלה הקשורות לבריאות שלו ובעיקר עלינו לבלות איתו לא משנה באיזה מצב הוא נמצא

אם אתם נמצאים בסיטואציה הזו וודאי אתם יודעים כי בהתחלה כולם נרתמים למשימה, מגיעים במשמרות, נעדרים מעבודתם, אנשים שפחות קרובים מגיעים ומקריבים את עצמם ואת הזמן שלהם, עושים סידורים עבור אותו אדם ועוד. יחד עם זאת ולמרות הרצון הטוב של כולם, תוך מספר שבועות החיים חייבים להמשיך כרגיל ואותו אדם עדיין צריך להחלים או להשתקם, אתם חייבים לחזור לבית, לילדים והזמן נגמר בכל יום כל כך מהר. אחות פרטית בבית חולים או במוסד רפואי אחר, יכולה לתת לאותו אדם מענה, שכן הצוותים הרפואיים עמוסים והוא לא יקבל את אותו יחס ותשומת לב בהשוואה לאחות פרטית. אחות פרטית בבית חולים נמצאת שם במטרה לסייע למטופל בכל מה שהוא צריך בין אם אלו פעולות פשוטות ובין אם מורכבות הדורשות התערבות רפואית של אדם מקצועי ומיומן

אחות פרטית בבית חולים מה תפקידה?

זה מאוד תלוי במצב הרפואי של החולה או המטופל. אם מדובר באדם סיעודי שלא יכול לבצע פעולות בכוחות עצמו, תפקידה של האחות הוא לסייע לו במעברים למשל מישיבה לעמידה, הליכה, לשנע אותו ממקום למקום אם צריך למשל למכון הפיזיותרפיה בבית החולים, לדאוג שהוא יבצע את כל הבדיקות, לעזור לו באוכל, שתיה וכדומה. בנוסף, עליה לקחת לו בכל יום מדדים כמו לחץ דם, חום אם צריך, לעשות את הבדיקות, מתן זריקות לשיכוך כאבים במידת הצורך ולהיות למענו לכל מה שהוא צריך בשוטף. אמנם אחות היא לא רופאה אבל היא כן מוסמכת לבצע המון סוגים של פעולות רפואיות שמטפלת שאינה אחות לא יכולה לבצע

מה היתרונות של אחות פרטית בבית חולים?

כאמור, היתרון המרכזי הוא העובדה שהמשפחה יכולה לנשום יותר לרווחה ולרווח את ההגעה, שכן יש מישהי מקצועית, מסורה ואכפתית שנמצאת שם עבור בן המשפחה שלנו בכל שעה ביום. הדבר הזה קריטי, גם בשעות היום אבל בעיקר בשעות הלילה, אז כמות הצוות הרפואי קטנה ועדיין הוא יכול לזכות לאותה תשומת לב כשהוא צריך. בנוסף, הוא מקבל יחס אישי וזה מאוד חשוב בשלבי החלמה משום שיש מצבים שאנשים נמצאים בהם גם בהיבט הנפשי וגם בהיבט הפיזי שבלי תמיכה קבועה מאוד קשה להשתקם מהם. יתרון נוסף הוא כמובן בהיבט הרפואי, שכן אותו מטופל מקבל את כל מה שהוא צריך ובמידת הצורך האחות דואגת שרופא ייראה אותו כמה שיותר מהר

כמה זה אמור לעלות?

זה מאוד תלוי במצב של המטופל, מה הצרכים שלו ובכמות השעות שבהם האחות נמצאת. יש הבדל בין אחות לילה למשל לאחות שנמצאת עם המטופל 24 שעות ביממה במשמרות עם עוד אחות או עוד שתי אחיות. המחירים משתנים וזה יכול להיות מתומחר לפי שעה או לפי יום או לפי שבוע. בכל אופן חשוב לבחור חברה מקצועית המתמחה במתן שירותי סיעוד ואחיות פרטיות.

 

אחות פרטית בבית חולים מחיר אין ספק שבית חולים יכול להיות מקום לא נעים עבור כולנו בטח כאשר מדובר באנשים מבוגרים. אותם אנשים לעיתים מגיעים לאשפוז בבית חולים בפעם הראשונה בחייהם ונמצאים אחרי הליך רפואי שלפעמים כלל ניתוח פולשני ומורכב ואותם קשישים לא נמצאים במיטבם. יש גם צעירים שמגיעים לבית חולים מבלי לצפות את זה לפני כן משום שהם עברו תאונה לא צפויה, התקף לב או עוד מגוון רחב של מצבים רפואיים. אם אתם מרגישים שאתם קורסים, שאתם חייבים עזרה, שהקרוב לכם זקוק לסיוע צמוד לאורך תקופה או באופן חד פעמית, אחות פרטית בבית החולים יכולה בקלות לשנות את פני הדברים, להקל גם עליכם בני המשפחה וגם על המטופל. לא כל הנטל חייב ליפול רק עליכם.

 

אחות פרטית בבית חולים תפקידים

לעיתים, בעיקר בשעות הלילה אנו רואים אחות פרטית יושבת ליד מיטתו של קשיש ומשגיחה עליו בשעות הלילה. שירות של אחות פרטית צמודה הוא שירות שניתן באמצעות חברות של כוח אדם רפואי ויכולים להזמין אותו מראש עבור היקרים שלנו שנמצאים בבית החולים וצריכים להעביר בו את הלילה. במקרים רבים הצוותים בבתי חולים ציבוריים קורסים תחת העומס ולא תמיד יוכלו להתפנות עבור היקרים שלנו במהירות האפשרית היות ויש להם עוד הרבה מאוד חולים במחלקה שצריך לדאוג להם, דבר שיכול להוריד את הבטחון האישי של הקשיש. מכיון ויש עומס, יש תקופות מסוימות כמו למשל בשבוע או בשבועיים שאחרי ניתוח בהם הקרוב לנו זקוק ליחס קצת יותר אישי, קצת יותר קרוב. יחד עם זאת, אנחנו בתור ילדים לא תמיד יכולים להיות שם עבור היקרים לנו כיוון שאנו צריכים לדאוג לילדים שלנו בבית, לקחת אותם לבתי הספר בבוקר וכמובן להיות בעבודה. זה לא פשוט לתמרן בין החיים האמיתיים לחיים האמיתיים בבית החולים. לפעמים אנחנו צריכים להחזיר לעצמנו את הכוחות.

 

לכן, השירות של אחות פרטית קודם כל מקנה לנו שקט נפשי שיש מי שידאג לצרכים של היקרים לנו אך מעבר לכך אנו יודעים כי יש מי שנמצא במשך כל הלילה ליד המיטה של היקרים לנו ומשגיח עליו גם בהיבט הרפואי בצורה צמודה.

 

 

אחות פרטית בבית החולים מתי צריך?

רבים שואלים אותנו מתי צריך להזמין אחות פרטית ולאילו מקרים יש חובה ולאילו מקרים אין צורך להזמין את השירות. התשובה שלנו היא שהכל תלוי בהרגשה שלכם ובהרגשה של הקשיש וכמובן בהרגשה שלכם שכן מטרת השירות הוא להקנות בטחון ותחושה של ראש שקט לכם ולקשיש. אתם יכולים להזמין את השירות של אחות פרטית בבית חולים בכל אשפוז רגיל ללילה וכמובן במקרים חמורים יותר של אחרי תאונת דרכים, או אחרי ניתוח אוכל פרוצדורה רפואית אחרת. זה מאוד תלוי בכם ביקר לכם.

 

אחות פרטית בבית החולים כמה זה אמור לעלות

אחות פרטית מחירהמחירים לאחות פרטית בבית החולים לרוב מתומחרים לפי שעה. המחיר נע בין 70-90 ש“ח לשעה כאשר יש תוספת של שעות נוספות, חגים ולילות. חשוב לבדוק אולי מגיע לכם החזר מסוים מקופת החולים שלכם או מהביטוח הפרטי ואז תוכלו להתקזז מולם בתביעה ולא להוציא את כל הסכום בעצמכם. כל חברה מתמחרת את השירות מעט שונה ולכן שווה להשקיע זמן ולהשות בין כמה חברות המספקות שירותי מתן סיעוד. כמובן שהמחירים נמוכים יותר בהיבט של קרבה גיאוגרפית. לפעמית יש צורך להוסיף תשלום גם על נסיעות.

 

 

צרו קשר ונחזור בהקדם

תוכן עניינים

מאמרים נוספים מומלצים לקריאה

מחליק לזקן – מוצר זול ופתרון גדול

עיצוב וטיפוח השיער הוא נושא חשוב, והוא צריך התייחסות מספקת מצידנו. לא מרוצים מהמראה שנשקף מולכם במראה? הזקן קופצני ולא מסודר? כיום יש מוצרים מדהימים

תביעות סיעוד – כי מה ששלכם שלכם

החיים הם יפים ודינמיים אך יותר מהכול הם שבריריים ולכן לא פעם אנו אומרים או שומעים את צמד המילים "העיקר הבריאות" שאנו נוטים להסכים עמן

בלוג
מחליק לזקן – מוצר זול ופתרון גדול

עיצוב וטיפוח השיער הוא נושא חשוב, והוא צריך התייחסות מספקת מצידנו. לא מרוצים מהמראה שנשקף מולכם במראה? הזקן קופצני ולא מסודר? כיום יש מוצרים מדהימים

בלוג
תביעות סיעוד – כי מה ששלכם שלכם

החיים הם יפים ודינמיים אך יותר מהכול הם שבריריים ולכן לא פעם אנו אומרים או שומעים את צמד המילים "העיקר הבריאות" שאנו נוטים להסכים עמן

בלוג
איך מטפלים בדום נשימה בשינה?

דום נשימה או מה שנקרא בשפה המקצועית דום נשימה חסימתי שינה הוא מצב שבו האדם מפסיק לנשום במהלך השינה. קיימים שני סוגים עיקריים של דום

בלוג
כיצד מתמודדים עם הפרעת אישיות גבולית?

אחת התופעות הפסיכולוגיות הייחודיות והנפוצות ביותר היא הפרעת אישיות גבולית. לא מעט אנשים, גברים ונשים מתמודדים איתה והיא יכולה להשפיע באופן משמעותי על החיים שלהם

בלוג
 איך מטפלים בהתקפי חרדה?

התקפי חרדה הינם מצבים שניתן לטפל בהם באמצעות תרופות או טיפול פסיכולוגי או שילוב של שניהם יחד.  לרוב, מטופלים יגיבו הכי טוב לשילוב של שני